yükleniyor

SEO

SEO

SEO kelimesi “Search Engine Optimization” teriminin kısaltılmış halidir. Türkçedeki karşılığı ise arama motoru optimizasyonudur. İnternet projelerinin bazı kurallara uygun bir hale getirilip, Google, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmalarını sağlayarak, markaların daha çok potansiyel müşterilere ulaşmasını sağlayan bir iştir. 

Dijital dünyaya her saniye milyonlarca verişi girişi olmaktadır. Kullanıcılar bu kalabalığın içerisinde aradıkları şeyleri kolaylıkla bulmak için arama motorlarına başvururlar. Google ve Yandex, dünya genelinde en sık kullanıla arama motorlarının başında gelir. SEO, tam da bu noktada devreye girer. Veri karmaşasını belli algoritmalar ile düzenleyip, projelerimizin doğru kişilere kolaylıkla uğraşmasını sağlar.

Dijital dünyayı bir okyanus olarak ele alalım. Eğer internetteki projelerimizi SEO kurallarına göre hazırlamaz isek, bu projeler okyanusa düşmüş bir yağmur damlası olacaktır. Haliyle hiçbir zaman için potansiyel müşterilere ulaşamayacaktır.


SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu yani kısa ismiyle SEO, web sitenizin arama motorlarında üst sıraya çıkmasını sağlayarak daha fazla kitlelere erişmenizi sağlayan bir kurallar bütünüdür. Arama motorları web sitelerinin en büyük ziyaretçi kaynağıdır. Üst sıralamalarda yer almak, bir web sitesi için oldukça mühimdir.

Dünya genelinde milyonlarca şirket veya bireysel web sitesine sahip kişi, profesyonel ajanslar aracılığıyla SEO çalışması yapmaktadır. Çünkü dijital dünyada artık şu altın bir kuraldır: Doğru bir SEO çalışması ile pazarlanan hizmet ya da ürün oldukça kolay ve hızlı bir biçimde müşterilere ulaşır. En önemlisi de hedef müşterilere yani potansiyel alıcılara ulaşır.

Atlantik Ajans olarak, SEO danışmanlığı konusunda müşterilerimize verdiğimiz hizmet ile hedeflerine doğrudan ulaşmalarını sağlıyoruz. Unutulmamalıdır ki bir web sitesine sahip olmanız, ticarette başarıya ulaşacağınız anlamına gelmemektedir. Markanızın değerini bizden alacağınız profesyonel SEO danışmanlık hizmeti ile arttırabilir, sitenize giren ziyaretçi sayılarını yükseltebilirsiniz. 

Peki bunu nasıl sağlıyoruz?

Öncelikle profesyonel SEO danışmanlığı almak istediğiniz siteniz, deneyimli kadromuz tarafından incelemeye tutulu ve ortaya bir rapor çıkarılır. Ardından bu raporlar değerlendirilir ve sitenizin arama motorlarında veriminin arttırılması için bir yol haritası çıkarılır. Özellikle sektörünüzün en çok aranan kelimeleri üzerinde yoğunlaşılır ve sitenizdeki içerikler bu doğrultuda düzenlenir. Eğer içerik yoksa, profesyonel kalemler tarafından SEO kurallarına uygun yeni içerikler üretilir. Bu süreçte Google, Yandex gibi arama motorlarının altyapısında çalışan botlar, sitenizi yavaş yavaş fark etmeye başlar. Ve belirlenen süreç içerisinde firmanız üst sıralarda yerini alır.

Siz de arama motorlarında üst sıralarda yer alarak web sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!