Still Life Çekimlerimiz

Takı Çekimi

Altın, pırlanta ve gümüş takılar still life çekimi ile çok daha öne çıkar.

Tesbih Çekimi

Tesbihin uzayan ve kıvrılabilir yapısı sayesinde still life çekimlerinde çok güzel sonuçlar alınmaktadır.

Yüksek Çözünürlük ve Netlik

Natürmort çekimlerde en önemli konulardan biri netliktir. Net ve parlak ürünlerle başarılı bir kompozisyon çıkartılmalıdır.

Doğru Açı

Zeminli fotoğraf çekimlerinde uygun açıyı bulmak gerekir. Ürünün vurgulanması gereken kısmı objektife daha yakın olmalıdır.

Stıll Lıfe Çekimi Nedir ?

Still life çekimi, ürün ile arka plan arasında bir bütünlük kurgulanarak yapılan profesyonel fotoğraf çekimleridir. Bir ürün veya objenin sadece kendi fotoğrafı çekilmez, aynı zamanda zemin ile bir bütünlük sağlanır. Bu sayede etkileyici güzellikte fotoğraflar elde edilir.

Natürmort olarak da bilinen still life fotoğraf çekimlerinde; fotoğraf makinesi, lens, stüdyo, softbox, çadır ekipmanları kullanılmaktadır. Deneyimli bir ajans ile çalışırsanız çok kaliteli ve etkileyici sonuçlar alırsınız. Bu tip çekimler kesinlikle deneyim gerektiren ve özel stüdyo ortamında tamamlanması gereken fotoğraf çekimleridir.

Bütün kurgu ürünün kendisi ile başlar. Ürünün görünüşü, özellikleri, sağladığı yararlar, insanlara ne sunduğu bilgisi alındıktan sonra o ürüne özel arkaplan oluşturmak için bir kurgu yapılır. Çekim bittiğinde başarılı bir sonuç için tek bir soru sorulabilir : İnsanlar bu fotoğrafa baktıklarında etkilenirler mi ? Eğer cevap evet ise başarılı bir çekim yapılmış olur.

*Manken üzerinde gerçekleştirdiğimiz moda çekimlerine göz atmak için resme tıklayın!

E-ticaret sitelerine baktığımızda genelde 3 tip ürün resmi ile karşılaşılır;

  • Arkası düz beyaz renk, önde ürünün olduğu resim.
  • Bir manken üzerinde ürünün sergilendiği resim.
  • Özel zemin üzerinde çekilmiş still life resmi.

Her bir fotoğraf müşteri gözünde başka bir etki bırakır. Bir ürün ne kadar etkileyici bir şekilde sunulursa satılma şansı da o kadar artar. Still life çekimleri ile hazırladığımız profesyonel fotoğraflar ile siz de e-ticaret satışlarınızı artırın!

Stüdyomuzdan randevu almak için 0212 702 34 52 numaralı hattımızı şimdi arayın!